Fundacja ROOTS Music

Wydarzenie - 5 lutego 2024 Studio Koncertowe Polskiego Radia
im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

ROOTS MUSIC FESTIVAL
GALA MUZYKI FILMOWEJ

Podsumowaniem dwudniowych wydarzeń artystycznych będzie Gala Muzyki Filmowej, która odbędzie się Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie przy ul. Zygmunta Modzelewskiego 59.

Koncert transmitowany będzie przez I Program Polskiego Radia, a obok artystów I edycji Roots Music Festival zaprezentowane zostaną utwory skomponowane przez ŁUKASZA L.U.C. -a ROSTKOWSKIEGO do ekranizacji „CHŁOPÓW” oraz muzykę filmową skomponowaną przez KRZYSZTOFA KOMEDĘ w wykonaniu Agi Derlak.

Roots Music Festival Gala Muzyki Filmowej, odbędzie się w najbardziej prestiżowym studiu koncertowym Stolicy. Wśród publiczności zasiądą przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, członkowie zarządów największych firm i znaczących spółek a także przedstawiciele władz
samorządowych.

Zaprezentowane będą utwory skomponowane przez L.U.C. -a do ekranizacji dzieła Reymonta „CHŁOPI” – wyróżnionego dokładnie 100 lat temu literacką nagrodą Nobla. Koncert transmitowany będzie przez I Program Polskiego Radia.

Formuła wydarzenia zakłada prezentację unikatowych związków polskiej muzyki filmowej z narodową tradycją i folkowymi korzeniami różnych gatunków muzycznych. I edycja w założeniu cyklicznego wydarzenia została poświęcona m.in. stworzonej przez ŁUKASZA L.U.C-a. ROSTKOWSKIEGO ścieżce dźwiękowej do malarskiej adaptacji powieści „CHŁOPI” oraz popularyzacji dorobku muzycznego ikony polskiego jazzu i muzyki filmowej KRZYSZTOFA KOMEDY.

Będzie to niepowtarzalny spektakl muzyczny promujący osiągnięcia polskich twórców filmowych i kompozytorów, prezentujący szerokie spektrum muzyki filmowej czerpiącej z korzeni rodzimej kultury.

Dopełniającym punktem programu koncertu galowego będzie występ jednej z najciekawszych pianistek jazzowych młodego pokolenia Agi Derlak z zespołem. Przedstawi ona muzykę filmową skomponowaną przez KRZYSZTOFA KOMEDĘ i przez siebie zaaranżowaną.
Na koncert złożą się utwory napisane do filmów zrealizowanych w Polsce, począwszy od etiudy “Dwaj ludzie z szafą” aż do uznanych fabuł: “Nóż w wodzie”, “Niewinni czarodzieje”, “Bariera”, czy “Do widzenia do jutra”.

Social Media wydarzenia:

Aktualności Festiwalu